Niçin Tyvek?

Niçin Tyvek?

Çünkü malzeme yapısı gereği doğal bir bariyer özelliği sunmaktadır.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip DuPont TYVEK ürün serisinden bir giysiye dokunduğunuzda, farkı hissedeceksiniz. TYVEK eşsiz ve çok yönlü bir malzeme olup, aynı zamanda oldukça dayanıklı, hafif ve yumuşaktır. TYVEK DuPont tarafından geliştirilmiş olup sadece DuPont tarafından üretilmektedir. TYVEK nefes alır, su-bazlı sıvıların ve aerosollerin geçişine izin vermez. Partiküllere ve liflere karşı mükemmel bir bariyer özelliği göstermektedir. Ayrıca antitastik işleme tabi tutulmuştur ve yapısı gereği hav bırakmaz.

Bu özelliklerin eşsiz birleşimi sayesinde, TYVEK çok çeşitli uygulamalar için idealdir. TYVEK toz ve liflerin yanı sıra, birçok sıvı ve katı kimyasallara karşı da koruma sağlamaktadır. Ayrıca, ilaç ve gıda endüstrilerinde hijyenik alanlarda ürün ve proseslerin kontamine olmasını önlemektedir.

Çünkü TYVEK koruma, dayanıklılık ve konforun mükemmel bir uyumunu sunmaktadır.

Koruma
• TYVEK çok ince ve sonsuz elyaf yapısı sayesinde, iyi bir bariyer özelliğine sahiptir.
• TYVEK düşük basınçlardaki sıvı aerosol ve düşük konsantrasyon yoğunluklardaki su-bazlı kimyasal maddelere karşı dirençlidir.

Dayanıklılık
• TYVEK son derece sağlam olup, yırtılma ve aşınmalara karşı çok dayanıklıdır.
• TYVEK tulumlar, kimyasal koruyucu giysi normlarına uygun hareket testlerinden geçirildiğinde bütünlüğü korur.Dolayısıyla da giyildiği andan itibaren çalışma saatleri süresince koruma performansını devam ettirir.

Konfor
• TYVEK hava ve su buharı geçişine imkan vererek, nefes alır.
• TYVEK çok yumuşak, hafif ve esnektir.Bu özelliği sayesinde kullanıcının cildinde herhangi bir rahatsızlık hissi yaratmaz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.